flamengol.net


Abel świętuje zwycięstwo nad San José

Po goleadzie Flamengo aż 6:1 nad San José na stadionie Maracanã, trener Abel Braga na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedział się o zwycięstwie, które było ważne dla jego zespołu w kontekście aspiracji w Copa Libertadores i unikał komentowania niedzielnej konfrontacji z Vasco w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca.

Dzięki zdobytym trzem punktom, Rubro-Negro wrócili na fotel lidera w Grupie D mając teraz dziewięć punktów po czterech meczach. Tyle samo oczek ma drugi Peñarol, ale drużyna z Rio de Janeiro ma lepszy bilans bramkowy.

Analiza meczu

"Cieszymy się z pierwszego miejsca, to dobra sytuacja, ale niestety po wyniku z Peñarolem, jeszcze nic nie mamy zagwarantowane. Dalej musimy walczyć. Ważne jest to, że jesteśmy bardzo świadomi. Bramki przyszły naturalnie. Byliśmy zaniepokojeni w pierwszej połowie. W drugiej zaczęliśmy grać lepiej. San José zagrało dobrze, lepiej niż z Peñarolem. To zwodniczy wynik, ale niedziela nie ma z tym nic wspólnego. Zobaczmy, kto jest lepszy."

Arrascaeta w pierwszym składzie

"Ważne jest, aby wiedzieć i mieć świadomość, że możliwość jest prawdziwa, a nie fikcyjna. Przez ostatni tydzień patrzyłem na niego, a Arrascaeta miała bardzo dobry tydzień. Cieszę się, że Bruno grał jako napastnik. Zaimponował mi. Arrascaeta zagrał bardzo dobrze i jest dla nas ważny."

Presja kibiców

"Tam było 60 tys kibiców. To trudne. Nie możemy pracować zbyt ciężko. Po 3:1 jeszcze raz poszliśmy w górę. Mieliśmy trochę czasu, aby się poprawić. W pierwszej połowie mieliśmy strategię, której nie przestrzegaliśmy. Po przerwie zaczęliśmy grać wyżej, aby zaznaczyć presję. Nie mogliśmy pozwolić, aby piłka dominowała i obracała się. Potem wszystko się zmieniło i wszystko wydarzyło się naturalnie.

  • dodał: MentiX
  • 12.04.2019; 07:16
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX