flamengol.net


Flamengo traciło gola w sześciu ostatnich meczach

Flamengo zmierzyło się w czwartkowy wieczór na stadionie Maracanã z San José, w meczu w ramach 4. kolejki Copa Libertadores. Wysokie zwycięstwo 6:1 nie zamaskowało złego momentu bloku defensywnego Rubro-Negro. To dlatego, że drużyna prowadzona przez Abela Bragę straciła bramkę w szóstym kolejnym spotkaniu.

Linia defensywy, jest jednym z sektorów, krytykowanych przez kibiców i media. Liczby pokazują, że obrona nie jest w tym sezonie mocnym punktem zespołu. Oprócz straconego gola przeciwko boliwijskiemu klubowi, Mengão nie zachowywali czystego konta dwukrotnie przeciwko Fluminense (3:2 i 2:1), Vasco (1:1), Peñarolowi (0:1) i ponownie Flu (1:1).

Ten problem powtarza się od początku tego sezonu. To dlatego, że z 19 oficjalnych meczów Flamengo w tym roku, Rubro-Nego zachowywali czyste konto tylko cztery razy w grach z Cabofriense (4:0), San José (1:0), Volta Redonda (0:0) i Madureirze (2:0).

Tak słaba postawa linii obrony nie miała miejsca od 2017 roku, kiedy zespołem kierował Zé Ricardo. W tamtym czasie Rubro-Negro tracili gole w ośmiu grach z rzędu z których cztery przegrali, trzy zremisowali i tylko jeden wygrali. Ta sekwencja doprowadziła do zwolnienia ówczesnego szkoleniowca.

Flamengo będzie miało okazję do ulepszenia tej negatywnej statystki w niedzielę, kiedy zmierzy się z Vasco w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca na stadionie Engenhão.

  • dodał: MentiX
  • 13.04.2019; 23:21
  • źródło: flaresenha.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX