flamengol.net


Maxi López i Gabigol: kto będzie decydujący w Clássico dos Milhões

Bramki w decydujących klasykach są w stanie pozostawić strzelców na zawsze w historii klubu. Dejan Petković, Pedrinho, Romário, Edmundo... w przypadku Flamengo i Vasco nie brakuje przykładów: a w niedzielę oczekiwanie nie będzie inne w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca. Na stadionie Nilton Santos dwóch napastników chce dołączyć do tej listy: Maxi López i Gabriel Barbosa.

Maxi López wraca do wyjściowego składu po wyleczeniu dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa i odegrał decydującą rolę w środę. Przeciwko Avaí wykonał kluczową rolę przy trafieniu Yago Pikachu. Argentyńczyk zdobył już bramkę przeciwko Flamengo. Podczas klasyku w Taça Rio, zdobył bramkę z rzutu karnego, która zapewniła remis przeciwko największemu rywalowi. Teraz po powrocie do drużyny, postara się jeszcze raz wpisać na listę strzelców.

Jedno ze wzmocnień Rubro-Negro na tej sezon, Gabriel Barbosa szybko wpadł w łaski fanów. Na swoim koncie ma już 9 bramek w 13 rozegranych meczach dla Flamengo. Będzie to jednak pierwszy klasyk napastnika przeciwko Vasco. W dwóch poprzednich starciach podczas Taça Rio, trener Abel Braga zdecydował się oszczędzić piłkarzy pierwszego składu i desygnował do gry rezerwowych.

Statystyki Gabigola w klasykach są pozytywne. W tym sezonie wystąpił już w trzech Fla-Flu i zdobył dwa gole. Napastnik wystąpił także z Botafogo, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Gabriel Barbosa ma nadzieję, że spełni oczekiwania, zdobędzie bramkę i zostanie nowym "katem Vasco". W ostatnich sezonach atakujący, którzy występowali z numerem 9 na koszulce nie potrafili zdobyć gola.

  • dodał: MentiX
  • 14.04.2019; 16:43
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX