flamengol.net


Znaczna przepaść finansowa

Czwartkowy przeciwnik Flamengo w meczu na stadionie Maracanã w rozgrywkach Copa Libertadores, San José ma daleką rzeczywistość finansową od Rubro-Negro, którzy przeżywają moment wielkich inwestycji z milionowymi transferami i wysokimi zarobkami. Miesięczne wynagrodzenie klubu z Gávea wynosi obecnie od 2,7 mln euro do 3 mln euro. Kwota ta wystarczy na pokrycie prawie półtorarocznych umów zawodników boliwijskiego zespołu.

Miesięczne wydatki na pensje San José to około 179 tys. euro. Oznacza to, że miesięczny koszt utrzymania składu Flamengo wystarczyłby na zapłatę 17 miesięcy pensji boliwijskiego zespołu.

Gabriel Barbosa zarabia około 300 tys. euro miesięcznie, co wystarczyłoby prawie na zapłatę dwóch miesięcy pensji wszystkim piłkarzom czwartkowego rywala. Najwyższą pensję w boliwijskim klubie ma bramkarz Carlos Lampe i pomocnik Javier Sanguinetti, którzy zarabiają 14 tys. euro.

Przepaść finansowa jest również oczywista w kwotach wydawanych na wzmocnienia. Według strony internetowej "Transfermarkt", zawodnikiem o najwyższej wartości rynkowej w klubie z Oruro jest Brazylijczyk Edivaldo Rojas, kupiony z Sports Boys Warnes w styczniu za 600 tys. euro. Kwota ta stanowi tylko 4% tego, co Flamengo wydało na Giorgiana De Arrascaetę - 15 mln euro - na początku tego roku.

W swoim debiucie w tegorocznej edycji Copa Libertadores, Flamengo pokonał boliwijską drużynę 1:0 w Oruro. W czwartek grając przed własnymi kibicami,, nowe zwycięstwo zmieniło się w obowiązek. I nie tylko z powodu znacznej różnicy technicznej i finansowej. Rubro-Negro potrzebują kompletu punktów, aby zrównać się ilością oczek z Peñarolem, który jest na prowadzeniu i odskoczyć na pięć punktów trzeciemu LDU.

San José jeszcze nie wygrało i po trzech kolejkach ma tylko jeden punkt. Pomimo pozornej kruchości przeciwnika, znaczenie pojedynku sprawia, że ​​Rubro-Negro są ostrożni i nie lekceważą przeciwnika. Ważne będzie również uporanie się z dużą presją ze strony kibiców, którzy ponownie licznie przybędą na trybuny z oczekiwaniami dobrego spotkania i wysokiego zwycięstwa.

  • dodał: MentiX
  • 11.04.2019; 20:59
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX